menusearch
khatevizhehnews.ir

دستور رئیس جمهور به زنگنه : خام فروشی نفت بس است!؟

جستجو
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۹:۲:۳۱
۱۳۹۹/۱/۲۹ جمعه
(0)
(0)
دستور رئیس جمهور به زنگنه : خام فروشی نفت بس است!؟
دستور رئیس جمهور به زنگنه : خام فروشی نفت بس است!؟

وابستگی بودجه کشور به نفت سالیان متمادی است که مورد انتقاد کارشناسان اقتصادی بوده است. با همه گیری بیماری کرونا در جهان و به تعطیلی کشیده شدن بخش های مهم اقتصادی کشورها تقاضای خرید نفت به پایین ترین سطح خود در طی سی - چهل سال گذشته رسیده است و متعاقب آن رئیس جمهور برای حفظ و صیانت از منابع ذی قیمت زیرزمینی دستور مهمی را به وزیر نفت ابلاغ نمود.

حجت الاسلام حسن روحانی، رئیسجمهور، امروز (جمعه ۲۹ فروردین) در گفت و گوی تلفنی با بیژن زنگنه، وزیر نفت اظهارداشت: با توجه به برنامه های اقتصادی دولت در یکسال اخیر و تحقق پیشبرد این برنامه ها بدون اتکاء بودجه کشور به درآمدهای نفتی که برای نخستین بار در تاریخ کشور تجربه شد، این فرصت بسیار مغتنم فراهم شده تا بتوانیم هر چه بیشتر از خام فروشی نفت نیز فاصله بگیریم.

رئیس جمهور با اشاره به نوسات شدید در بازار جهانی نفت و کاهش بهای آن، گفت: شتاب دادن به برنامه های تدوین شده این وزارتخانه برای برای افزایش تولید فراورده های نفتی و جلوگیری از خام فروشی، می‌تواند آسیب نوسات شدید بازار جهانی و کاهش بهای نفت را بر اقتصاد نیز به حداقل ممکن برساند.

روحانی سال جاری را سال آماده سازی و بهره برداری از پروژه های بزرگ عمرانی و زیربنایی در کشور خواند و از وزیر نفت خواست به گونه ای برنامه ریزی کند که پروژه های بزرگ نفتی کشور طبق برنامه ریزی و زمانبندی تدوین شده، در موعد مقرر در سال جاری مورد بهره برداری قرار گیرند.

رئیس جمهور افزود: چنانچه در مسیر پیشبرد این برنامه ریزی ها نیز مشکل و مانعی وجود دارد سریعا این مشکلات به ستادی که برای این منظور در دفتر رئیس جمهور تشکیل شده، ارجاع شود تا هر چه سریعتر این موانع احتمالی با همراهی و همکاری برطرف شود.

وزیر نفت نیز در این گفت و گو گزارشی را درباره روند پیشرفت پروژه های نفتی، بازار جهانی نفت و تبادلات نفتی با کشورهای جهان ارائه داد.

 

منبع : خبرگزاری فارس

هدر سایت
پرسش های متداول
کیان محل | سرویس خبری محله کیانشهر تهران در خبرگزاری خط ویژه
آخرین اخبار
به وقت غزه

به وقت غزه

۰۲/۱۲/۲۹