menusearch
khatevizhehnews.ir

آیا صندوق توسعه ملی در مسیر صندوق توسعه ارزی است!؟

جستجو
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | ۱۳:۱۱:۳۶
۱۳۹۹/۷/۲۷ یکشنبه
(0)
(0)
آیا صندوق توسعه ملی در مسیر صندوق توسعه ارزی است!؟
آیا صندوق توسعه ملی در مسیر صندوق توسعه ارزی است!؟

علیرضا سلیمی نماینده محلات در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 27 مهر) قوه مقننه در تذکر شفاهی گفت: اگرچه کمیسیون ویژه برجام در مجلس نهم جلسات متعددی برای بررسی برجام برگزار کرد و آن را حدود 200 ساعت مورد بررسی قرار داد، اما آیا رئیس وقت جلسه اجازه قرائت گزارش کمیسیون برجام در صحن علنی را داد؟ به هیچ وجه.

وی افزود: دولت و رئیسجمهور قول پرداخت صدهزار میلیارد تومان برای جبران خسارت کرونا را داده بودند، اما رانندگان، صنف آرایشگران و... تسهیلاتی بابت جبران خسارت دریافت نکردند، آیا زمان ورود دیوان محاسبات به موضوع نرسیده است؟

وی اضافه کرد: علیرغم اینکه حدود یکمیلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مبارزه با کرونا برداشت شد، اما وزیر بهداشت میگوید تنها 27 درصد آن به آنها تخصیص داده شده، بقیه اعتبارات در چه محلی هزینه شده است؟ آیا هنوز زمان ورود دیوان محاسبات نیست؟!

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: قرار بود شبکه شاد مجانی باشد، اما مجانی نیست و سازمان بازرسی و دیوان محاسبات باید به آن ورود کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: هرچند دومین کشور از نظر ذخایر گازی هستیم، اما بسیاری از حوزههای انتخابیه کپسول گاز مایع ندارند، باید به این موضوع رسیدگی شود.