menusearch
khatevizhehnews.ir

همتی از هماهنگی با وزارت خارجه برای بازگرداندن پولها خبر داد

جستجو
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ | ۴:۴:۵۱
۱۳۹۹/۳/۲۷ سه شنبه
(0)
(0)
همتی از هماهنگی با وزارت خارجه برای بازگرداندن پولها خبر داد
همتی از هماهنگی با وزارت خارجه برای بازگرداندن پولها خبر داد

تهران- رییس کل بانک مرکزی از هماهنگی با وزارت امور خارجه و نیز طی مراحل حقوقی برای بازگرداندن پول‌‌‌‌های کشورمان از بانک کره جنوبی خبر داد.

عبدالناصر همتی بعد از ظهر دوشنبه در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه محدودیتی در واردات ارز و طلای خام نداریم، گفت: این رفع محدودیت تأثیر مناسبی در ورود طلا و ارز به کشور دارد.

رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به سوالی در مورد جلوگیری کره جنوبی از دسترسی به منابع مالی کشورمان گفت: این منابع مالی متعلق به مردم ایران و بانک مرکزی است که در بانک‌‌‌‌های کره قرار دارد و از دولت کره میخواهیم، به تعهدات خود در زمینه این منابع مالی عمل کند.

وی جلوگیری از دسترسی ایران به منابع مالی به بهانه تحریمها را نادرست توصیف کرد و گفت: با استفاده از روش‌‌‌‌های حقوقی و بین المللی پولهایمان را که در بانک کره است باز میگردانیم و در این راستا با وزارت امور خارجه هماهنگی کردهایم.

همتی همچنین از ابراز آمادگی و همکاری یکی دو کشور برای بازگرداندن منابع مالی کشورمان خبر داد و افزود: با بازگشت این منابع مالی کالا‌‌‌‌های اساسی و داروی مورد نیاز کشور را تأمین خواهیم کرد.

 همتی از پول‌‌‌‌های بلوکه شده از کره جنوبی خبر داد
بازگرداندن پول‌‌‌‌های بلوکه شده
 همتی از کمک و رایزنی وزارت خارجه برای بازگرداندن پول‌‌‌‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی خبر داد
رایرنی با وزارت خارجه